Děkujeme za jaro 2016 a těšíme se na to další!

Tímto bysme rádi poděkovali všem letošním zákazníkům, kteří celkem objednali na toto jaro sadbu o objemu přes 600 000 ks, včetně výsadeb na klíč, kterých jsme realizovali přes 33 ha. Výsadby na klíč tento rok jistě převýšily objem prodaných řízků a to i díky výsadbě na Slovensku. Velice si vážíme toho, že se objem letos prodané sadby zdvojnásobil oproti loňskému roku. Už toto vypovídá o kvalitě naší práce. Pokud bude počasí průměrné, budeme mít na rok 2017 produkci přesahující milion kusů a i toto množství budeme schopni zasázet na Vaše pozemky a to včetně následné údržby.

Pokud tedy chystáte investici do Vaší půdy a jste již rozhodnuti, neváhejte nás co nejdříve kontaktovat a mějte tak vše připravené s předstihem a kvalitně.

 

Více o letošní sezóně:

Přelomový rok 2016 – 33 hektarů výsadeb RRD na klíč

Jako každý předešlý rok jsme i tento začali sklizní našich matečnic. Tentokrát však už koncem listopadu 2015.

První výsadba na podzim

Podzimní výsadba u Ostravy

To proto, že jsme prvně zkusili nejen námi moc nedoporučovanou podzimní výsadbu. Protože na tom zákazník trval, plantáž jsme tedy realizovali a to začátkem prosince. Půda byla dobře připravená, výsadba šla dobře a pak už jen stačilo počkat 5 měsíců, jaká bude ujímavost. Protože tuto plantáž i udržujeme, přesvědčili jsme se o úspěšnosti výsadby na vlastní oči během dubna. Ve výsledku vzešlo cca 99% řízků a jen některé jsou dvojáky! Toto jsme vážně neočekávali a i nás to přesvědčilo, že pokud se vhodná (ideálně lehčí) půda dobře připraví, provede se kvalitní výsadba, můžeme sázet už na podzim!

 

Během vánoc jsme tedy začali sklízet naše 4 hektary matečnic a díky stálým zkušeným brigádníkům to šlo velice rychle. Celkem jsme sklidili přes 600 000 ks řízků. Japonský topol - sadbaTo je pro představu 80 takových vozíků, jako je na obrázku. Sadbu jsme uchovávali v našem boxu až do půlky května, kdy jsme ukončili prodej řízků. Přes polovinu sadby bylo použito na výsadby nejen pro investory, ale i pro menší pěstitelé.

 

Díky deštivému počasí jsme začali sázet až koncem března. První výsadba byla u Mělníka a to 11 ha na štěpku. Tuto plochu jsme zvládli osázet za šest dnů.

Druhý 5ti ha blok u Mělníka

Druhý 5ti ha blok u Mělníka

Následně jsme realizovali pár menších výsadeb. Další byla u Jihlavy, kde se však nepodařilo bývalou louku připravit tak, jak to mělo být a výsadba na těchto 4 ha šla velice pomalu a těžko. Pole vypadalo spíše jako oraniště a údržba, kterou si chce zákazník provádět sám bude určitě náročnější, než na dobře připraveném poli.

Výsadba sedmi hektarů u sousedů na Slovensku šla výtečně. Za první den jsme osázeli téměř 4 hektary! Ten den padl i nový rekord nejlepšího sazeče Tomáše: 8600 ks. Snad příští rok zvládne sázet hektar na štěpku (12 000 ks) denně 🙂

Sedm hektarů luxusně připravené louky pr výsadbu JT

Sedm hektarů luxusně připravené louky pro výsadbu JT

Už mezi výsadbami bylo nutné odplevelit podzimní výsadbu.

Podzimní výsadba zarote plevelem samozřejmě mnohem dříve, než na jaře vláčené pole

Podzimní výsadba zaroste plevelem samozřejmě mnohem dříve, než na jaře vláčené pole

Tento hektar je pro nás práce na jeden den. Přijeli jsme sice o týden dříve, než bylo potřeba, ale během probíhajících výsadeb moc na výběr nebylo. Když jsme si ověřili již zmíněnou 99% ujímavost, měli jsme upřímnou radost. Dosavadní zkušenosti z republiky totiž nebyly takto příznivé.

 

 

Finální výsadba sedmi hektarů za Jeseníky téměř u polských hranic byla lehce komplikovanější. Pozemek byl totiž krásně podmáčený a příprava pole tak byla stížená. Ve finále jsme sehnali velký traktor, který dokázal půdu připravit a už se mohlo sázet. Výsadbu jsme zvládli opět během čtyř dnů a tím skončila skvělá etapa výsadeb.

Počasí nám přálo

Počasí nám přálo

 

Začínají údržby! Ty bude naše firma provádět na 4 plantážích (celkem 26 ha) a to až do výšky většiny stromů 2 metrů. K tomu nám poslouží moderní technika od firmy Mantis Mankar ULV a malotraktor Dakr. Tento rok budeme stránku určitě aktualizovat.

Postřikovač upravený na údržbu RRD

Postřikovač upravený na údržbu RRD – To zvládnou i princezny