Je čas začít řešit výsadby pro jaro 2017

izasnehuNěkomu se to může zdát brzy, vždyť teprve začalo léto… Věřte však nejen našim zkušenostem  a pokud jste rozhodnuti, neváhejte už ani den. Díky stovkám našich zákazníků víme, že 85 % z nich řeší vše až před výsadbou, a to je opravdu pozdě. Je lepší mít vše zařízeno s předstihem.

Pokud chcete dobře investovat či si vypěstovat co nejvíce dřeva pro Vaši potřebu, doporučuji následný postup.

Musíte mít jistý pozemek. Řešit nájem nebo koupi až během zimy je riskantní.

Pokud už máte pozemek, zajistěte si co nejdříve povolení k výsadbě! To Vás nemusí stát nic krom hodiny času. S žádostí a projektem Vám totiž s radostí zadarmo pomůžeme. Ve zřídkavých případech, kdy narazíte např. na neinformovaného či nezkušeného úředníka, se schvalování žádosti může protáhnout i na několik měsíců do doby, než ji převezme kraj. Ten následně, pokud splňujete podmínky (ZPF 3. – 5.) v drtivé většině případů projekt schválí, ale i tento úřad má dle zákona čas 3 měsíce. Tím se může celá věc protáhnout na více než půl roku, a to už může být hodně pozdě.

Výsadba je schválená úřadem: příprava pozemku – podle toho v jakém stavu pozemek je, je nutné ho připravit už na podzim.

 

Pokud se jedná o louky, je nutné aplikovat před diskováním postřik proti plevelu. A tak to vypadalo 29.12.2012Diskování doporučujeme kvůli drnu dvakrát, a to „na štorc“. Následně orbu a na jaře už jen kvalitně srovnat. Pokud se jedná o klasicky obdělávanou zem, stačí pozemek „stříknout“ herbicidem, zorat a těsně před výsadbou srovnat.

Máte zájem o naši pomoc? Pokud budete chtít sadbu od nás, pomoc s žádostí Vás nic stát nebude. Vše je otázkou několika emailů či tel. hovorů. Ideální je samozřejmě osobní schůzka u nás na plantážích nebo na Vašem poli.

Chcete nechat založit Vaši plantáž naší firmou?

Stačí nás oslovit, domluvit si schůzku. Probereme možnosti dle velikosti plochy, stanovíme si podmínky, my Vám vše závazně naceníme, podle Vaší potřeby pomůžeme s žádostí i s přípravou půdy. Finálně provedeme výsadbu včetně eventuální údržby. Možností je opravdu mnoho.

Toho dne padl rekord - 48000 ks v zemi

Výsadba na klíč